Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Bankamız ile Akkb Arasında Kredi Anlaşması İmzalandı
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Kalkınma Haberler 2010 \ Bankamız ile Akkb Arasında Kredi Anlaşması İmzalandı

Bankamız İle Akkb Arasında Kredi Anlaşması İmzalandı

Bankamız, KOBİ lerin finansmanı için AKKB den 50 Milyon € Kredi sağladı.

Türkiye Kalkınma Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (AKKB) ile Türkiye’de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansmanı için 50 milyon EURO tutarında yeni bir kredi anlaşmasını 13 Ağustos 2010 tarihinde imzalandı.

AKKB, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin KOBİ’lerin orta ve uzun vadeli finansmana erişimini geliştirme hedefi ile uyumlu olarak Kalkınma ile ilk olarak doğrudan bir işbirliği kurmaktadır.

AKKB, Kalkınma’ya bir apeks anlaşması çerçevesinde KOBİ’lere kullandırılmak üzere ilave finansal kaynaklar sağlayacak. Söz konusu fonlar KOBİ’lere seçilen ticari bankalar aracılığıyla aktarılacaktır.

AKKB fonları; KOBİ’lerin rekabet edebilirliğini güçlendirme, yeni istihdam olanakları yaratma veya mevcut istihdamı koruma hedefleri doğrultusunda Türkiye çapında yerleşik KOBİ’ler tarafından yürütülen üretken yatırım projelerinin finansmanında kullanılacaktır.